sablona_lahev_kremova_etiketa_sylvanske_zelene

Sylvánské zelené

pozdní sběr

2019

suché

Trať Hintertály

Senzorika

Víno charakterizuje zlatavá barva a vysoká viskozita. Vůně nabídne širokou paletu jemných květinových tónů podpořených dotykem vanilky z ušlechtilého francouzského sudu. Chuť je komplexní, mnohovrstevnatá a je zakončena nasládlým tónem pocházejícím z dubového dřeva. Víno je velmi strukturní s dlouhou persistencí a skvělým potenciálem ke zrání.

Doporučená archivace

1–7 let

Párování

Grilovaná vepřová panenka s holandskou omáčkou

240 Kč

KV-stribrna

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
0,60 g/l
Kyseliny
5,50 g/l
Alkohol
13,00 %
Bezcukerný extrakt
20,00 g/l

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Hrozny z mladé výsadby 5 různých klonů z celé Evropy byly ručně sklizeny na trati Hintertály. Část fermentovala v barikovém sudu, který byl před lahvováním citlivě spojen s vínem z nerezového tanku.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky