lahev_ryzlink_rynsky_2019_bila_etiketa

Ryzlink rýnský

2019 / kabinetní víno, suché

Trať Hintertály

Senzorika

Víno zlatožluté barvy a střední viskozity. Ve středně intenzivní vůni nalezneme akátový med, květinovost a počátek terciálních tónů. Chuť je vyvážená s nazrálou linkou připomínající citrusový džem s medem. Dochuť je dlouhá s nazrálým nádechem.

Doporučená archivace

1 – 5 let

Párovaní

Salát s polníčkem a medovo-hořčičným dresingem

199 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
1,40 g/l
Kyseliny
7,90 g/l
Alkohol
11,50 % obj.
Bezcukerný extrakt
19,70 g/l

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Hrozny pocházejí z mladé vinice ve viniční trati Hintertály. Víno bylo velmi dlouho školeno na kvasnicích a lahvováno poněkud později tak, aby citlivě kombinovalo svěžest řízné kyseliny a terciální aroma nazrálého Ryzlinku

Slovo technologa

Víno, které kombinuje svěžest a nazrálost Ryzlinku a vyhoví tak všem ryzlinkofilům.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada Přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada Představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína & destiláty Ušlechtilý destilát je produkován díky rektifikační koloně v mimořádné kvalitě a čistotě. Základem pro něj jsou jednotlivé partie přívlastkových vín včetně kvasničních sedimentů a matolin. Díky ředění na 40 % obj. alkoholu lze rozpoznat a vychutnat nepřeberné množství jemných tónů.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky