lahev_Sylvanske-zelene_2020_PS_kremova_etiketa

Sylvánské zelené

2020 / pozdní sběr, suché

Trať Pod Reistnou

Senzorika

Víno tmavě zlaté barvy a střední viskozity. Ve vůni nalezneme stopy vanilky a exotického koření doplněné nasládlou medově-květinovou linkou. Chuť je středně plná s harmonickým projevem akátového dřeva a svěží kyselinky. Dochuť je velmi dlouhá připomínající přezrálé kdoule.

Doporučená archivace

1 – 5 let

Párovaní

Grilované maso s chřestem a pošírovaným vejcem

325 Kč

05_Prague Gold

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
1,40 g/l
Kyseliny
7,00 g/l
Alkohol
12,00 % obj.
Bezcukerný extrakt
21,10 g/l

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Hrozny byly sklizeny na východně orientovaném svahu vinice Pod Reistnou. Po dlouhém zrání na jemných kalech bylo dosaženo komplexnosti, která zároveň se svěžestí dělá toto víno skvělým doplňkem gastronomie.

Slovo technologa

Pro Valtice jedna z nejdůležitějších odrůd, která pro náročnost pěstování téměř vymizela.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada Přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada Představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína & destiláty Ušlechtilý destilát je produkován díky rektifikační koloně v mimořádné kvalitě a čistotě. Základem pro něj jsou jednotlivé partie přívlastkových vín včetně kvasničních sedimentů a matolin. Díky ředění na 40 % obj. alkoholu lze rozpoznat a vychutnat nepřeberné množství jemných tónů.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky