lahev_pinot_gris_2019_ps-suche-bila_etiketa

Pinot gris

2021 / pozdní sběr, polosuché

Trať Jižní svahy

Senzorika

Víno charakterizuje tmavě zlatá barva a velmi vysoká viskozita. Ve vůni se spojuje citrusové ovoce, pomerančová kůra a lesní med. Chuť je robustní, plná a nalezneme v ní sušené tropické ovoce spolu s jemnou smetanovou linkou. Dochuť je dlouhá, hřejivá s příjemnou kyselinou.

Doporučená archivace

1 – 3 roky

Párovaní

Citronový cheesecake s malinovým přelivem

249 Kč

06_Prague Silver

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
6,50 g/l
Kyseliny
7,40 g/l
Alkohol
12,50 % obj.
Bezcukerný extrakt
20,30 g/l

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Hrozny uzrály na trati Jižní svahy. Skvělý stav hroznů dovolil maceraci a následně bylo šetrně lisováno. Po odkalení a kvašení vlastní kulturou kvasinek právě z této trati byl Pinot gris ponechán cca 8 měsíců na jemných kvasničních kalech. Následovalo školení a lahvování.

Slovo technologa

Pinot gris moderního střihu s lehkým zbytkovým cukrem, který z něj dělá příjemně nasládlé víno pro libovolnou chvíli.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada Přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada Představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína & destiláty Ušlechtilý destilát je produkován díky rektifikační koloně v mimořádné kvalitě a čistotě. Základem pro něj jsou jednotlivé partie přívlastkových vín včetně kvasničních sedimentů a matolin. Díky ředění na 40 % obj. alkoholu lze rozpoznat a vychutnat nepřeberné množství jemných tónů.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky