lahev_Pinot-noir_2022_vzh-suche_kremova_etiketa

Pinot noir

2022 / výběr z hroznů, suché

Trať Jižní svahy

Senzorika

Víno světle granátové barvy a vysoké viskozity. Středně intenzivní vůně přezrálých jahod a kompotovaných višní s dotykem sladkého dřeva a vanilky. Hebká, středně intenzivní chuť kakaového moučníku s višní a skořicovým prachem. Dochuť je dlouhá, harmonická s ostružinovým závěrem.

Doporučená archivace

1 – 5 let

Párovaní

Pekingská kachna s domácími placičkami

325 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
červená vína
Zbytkový cukr
0,30 g/l
Kyseliny
5,50 g/l
Alkohol
13,00 % obj.
Bezcukerný extrakt
37,20 g/l

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Hrozny z krásně orientované vinice Jižní svahy u hranic s Rakouskem. Fermentace proběhla tradičně v otevřených kádích s ručním potápěním matolinového klobouku. Lisováno po 10 týdnech od sběru

Slovo technologa

Velmi elegantní Pinot a ukázka harmonie a noblesy této ušlechtilé odrůdy

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada Přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada Představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína & destiláty Ušlechtilý destilát je produkován díky rektifikační koloně v mimořádné kvalitě a čistotě. Základem pro něj jsou jednotlivé partie přívlastkových vín včetně kvasničních sedimentů a matolin. Díky ředění na 40 % obj. alkoholu lze rozpoznat a vychutnat nepřeberné množství jemných tónů.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky