viny_destilat_web

Vinný destilát

2022 /

Senzorika

Čirý destilát s krásnou viskozitou a vůní připomínající tramínovo-muškátový hrozen. Destilát je ředěn na 40 % obj. alkoholu, aby vynikla delikátní vůně a jemná hřejivá chuť.

Doporučená archivace

– roky

395 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,50 l
Alkohol
40,00 % obj.

Vhodné pro vegany.

Technologie

Jednotlivá přívlastková vína ročníku 2021 a starší byla scelena s kvasničními sedimenty a matolinami a následně převezena do pěstitelské pálenice. Destilace proběhla na moderním přístroji s rektifikační kolonou a následně byl destilát stařen a naředěn na výsledných 40 % obj. alk.

Slovo technologa

První vinný destilát Vinařství Obelisk, který vznikl z vín předchozích ročníků. Jemná vůně a nižší obsah alkoholu dává vyniknout jemnosti této vinné pálenky.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada Přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada Představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína & destiláty Ušlechtilý destilát je produkován díky rektifikační koloně v mimořádné kvalitě a čistotě. Základem pro něj jsou jednotlivé partie přívlastkových vín včetně kvasničních sedimentů a matolin. Díky ředění na 40 % obj. alkoholu lze rozpoznat a vychutnat nepřeberné množství jemných tónů.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky