lahev_Ryzlink_rynsky_MZV_2023_bila_etiketa

Ryzlink rýnský

2023 / moravské zemské víno, polosladké

Senzorika

Víno světle zlaté barvy se zelenkavými odlesky. Expresivní vůně nabídne přezrálé exotické ovoce, lipový květ a typické citrusy. Chuť je výrazná s pečlivě vyváženým poměrem cukr-kyselina, který i přes kategorii "polosladké" nepůsobí lepivým dojmem. Dochuť je středně dlouhá s harmonickým sladko-kyselým závěrem.

Doporučená archivace

1 – 5 let

Párovaní

Citronový cheesecake s meruňkovým přelivem

249 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
27,00 g/l
Kyseliny
8,90 g/l
Alkohol
10,00 % obj.
Bezcukerný extrakt
19,50 g/l

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Jednalo se o poslední sběr bílých odrůd ročníku 2023. Pro svou pěknou vyzrálost vznikla kupáž Ryzlinků rýnských z různých tratí a víno bylo lahvováno jako polosladké pod šroubový uzávěr.

Slovo technologa

Velmi zajímavý (ne)sladký Ryzlink, který kombinuje nízký alkohol, vysokou kyselinu a zbytkový cukr.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada Přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada Představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína & destiláty Ušlechtilý destilát je produkován díky rektifikační koloně v mimořádné kvalitě a čistotě. Základem pro něj jsou jednotlivé partie přívlastkových vín včetně kvasničních sedimentů a matolin. Díky ředění na 40 % obj. alkoholu lze rozpoznat a vychutnat nepřeberné množství jemných tónů.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky