sablona_lahev_bila_Palava_2020

Pálava

2022 / výběr z hroznů, suché

Trať Hintertály

Senzorika

Víno barvy bílého zlata s nazelenalým okrajem. Intenzivní vůně kombinuje kompotovanou mandarinku, čerstvé pomelo a jemné koření. Chuť je delikátní s perfektní harmonií cukr-kyselina a pokračuje v citrusových linkách. Dochuť je kratší, kořenitá s jemným kyselkavým závěrem.

Doporučená archivace

1 – 5 let

Párovaní

Thajské kuřecí soté s jasmínovou rýží

289 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
5,70 g/l
Kyseliny
5,90 g/l
Alkohol
12,50 % obj.
Bezcukerný extrakt
19,60 g/l

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Ruční sběr hroznů, které vyrostly na viniční trati Hintertály. Po 24 hodinách macerace byly hrozny lisovány a mošt pak kvasil pomocí vlastní kultury kvasinek v nerezovém tanku. Následovalo 6 měsíční ležení na kalech a následně doškolení a lahvování pod šroubový uzávěr.

Slovo technologa

Stálice naší nabídky - Pálava z viniční trati Hintertály každým rokem ukazuje své kvality na této mimořádné trati.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada Přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada Představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína & destiláty Ušlechtilý destilát je produkován díky rektifikační koloně v mimořádné kvalitě a čistotě. Základem pro něj jsou jednotlivé partie přívlastkových vín včetně kvasničních sedimentů a matolin. Díky ředění na 40 % obj. alkoholu lze rozpoznat a vychutnat nepřeberné množství jemných tónů.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky