OBELISK_SEKT_Pinot_Chardonnay

Sekt Pinot & Chardonnay

2021 / TPL_brut_natur

Senzorika

Sekt zlatožluté barvy doplněné jemným perlením. Ve vůni nalezneme přezrálá jablka, exotické ovoce a náznak nazrálosti. Chuť je robustní, plná s tóny biskvitovosti a velmi jemným, dlouhotrvajícím perlením.

Doporučená archivace

1 – 3 roky

Párovaní

Rizoto s mořskými plody

425 Kč

berlin-removebg-preview

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Alkohol
13,00 % obj.

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

První sekt, který vznikl spojením tradičních šampaňských odrůd Pinot Noir a Chardonnay. Pečlivou asambláží vzniklo primární víno, které následně zrálo na kalech. Degorzáží pak byl sekt finalizován a uveden na trh ve své nejlepší kondici.

Slovo technologa

Vůbec první sekt založený na dvou šampaňských odrůdách ke kterým v dalších ročnících přibude i ta třetí.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada Přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada Představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína & destiláty Ušlechtilý destilát je produkován díky rektifikační koloně v mimořádné kvalitě a čistotě. Základem pro něj jsou jednotlivé partie přívlastkových vín včetně kvasničních sedimentů a matolin. Díky ředění na 40 % obj. alkoholu lze rozpoznat a vychutnat nepřeberné množství jemných tónů.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky