Sekt_cuvee_riesling

Sekt Cuvée Riesling

2021 / brut

Senzorika

Sekt žlutě zelenkavé barvy doplněné jemným perlením. Ve vůni nalezneme pomelo a mandarinku doplněné lehkou květinovou linkou. Chuť kombinuje zelené jablko a přezrálé citrusy. Dlouhotrvající perlení dává sektu skvělý závěr.

Doporučená archivace

1 – 3 roky

Párovaní

Rizoto s mořskými plody

425 Kč

Prague Wine Trophy Premium Gold MedalPrague Wine Trophy Premium Gold Medal

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Alkohol
12,00 % obj.

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Hrozny pochází z viniční trati Hintertály a jedná se o spojení Ryzlinku rýnského a vlašského. Lisováním celých hroznů vznikl voňavý mošt, který se po primární fermentaci vyznačoval ovocitostí a skvělou kyselinou.

Slovo technologa

Sekt kategorie brut vyrobený asambláží toho nejlepšího z viniční trati Hintertály. Citrusovo-jablečná linka, pikantní kyselina a skvělé perlení z něj dělá jedinečného společníka pro jakoukoliv slavnostní chvíli.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada Přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada Představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína & destiláty Ušlechtilý destilát je produkován díky rektifikační koloně v mimořádné kvalitě a čistotě. Základem pro něj jsou jednotlivé partie přívlastkových vín včetně kvasničních sedimentů a matolin. Díky ředění na 40 % obj. alkoholu lze rozpoznat a vychutnat nepřeberné množství jemných tónů.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky