lahev_Sylvanske_zelene_medaile_VOC_2020_bila_etiketa

Sylvánské zelené VOC

2021 / VOC, suché

Trať Hintertály

Senzorika

Víno zlatozelené barvy a střední viskozity. V intenzivní vůni nalezneme bílou luční květenu, akátový med a stopu limetky. Chuť je bohatá s pikantní kyselinou a evokuje přezrálé pomelo s jemnou linkou vanilky a zeleného čaje. Dochuť je středně dlouhá s dlouho doznívající svěží kyselinkou.

Doporučená archivace

1 – 5 let

Párovaní

Salát s polníčkem a mozzarellou

249 Kč

04_Prague Premium Gold

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
1,00 g/l
Kyseliny
6,40 g/l
Alkohol
12,00 % obj.
Bezcukerný extrakt
20,10 g/l

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Druhý ročník Sylvánského, který byl zatříděn jako víno originální certifikace. Ruční sběr, krátká macerace a dlouhé zrání na kvasničních kalech vytvořilo svěží, avšak harmonické víno.

Slovo technologa

Pro Valtice jedna z nejdůležitějších odrůd, která pro náročnost pěstování téměř vymizela. U nás v moderním a lehkém pojetí.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada Přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada Představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína & destiláty Ušlechtilý destilát je produkován díky rektifikační koloně v mimořádné kvalitě a čistotě. Základem pro něj jsou jednotlivé partie přívlastkových vín včetně kvasničních sedimentů a matolin. Díky ředění na 40 % obj. alkoholu lze rozpoznat a vychutnat nepřeberné množství jemných tónů.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky