lahev_Sylvanske_zelene_medaile_VOC_2020_bila_etiketa

Sylvánské zelené

2020 / VOC, suché

Trať Hintertály

Senzorika

Víno charakterizuje žlutozelená barva a střední viskozita. Ve vůni objevíme jarní luční květenu, sušené seno s náznakem prašnosti. Chuť je svěží a kombinuje příjemnou lehkost Sylvánu ve spojení s kořenitostí. Víno je strukturní s příjemnou svěží perzistencí.

Doporučená archivace

1 – 5 let

Párovaní

Salát s polníčkem a mozzarellou

240 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
0,80 g/l
Kyseliny
6,20 g/l
Alkohol
11,50 % obj.
Bezcukerný extrakt
19,80 g/l

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

První ročník Sylvánského, který byl zatříděn jako víno originální certifikace. Ruční sběr, krátká macerace a dlouhé zrání na kvasničních kalech vytvořilo svěží, avšak harmonické víno.

Slovo technologa

Pro Valtice jedna z nejdůležitějších odrůd, která pro náročnost pěstování téměř vymizela. U nás v moderním a lehkém pojetí.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada Přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada Představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína Z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky