lahev_RR_2019_Terasy_kremova_etiketa

Ryzlink rýnský

2019 / pozdní sběr, suché

Trať Terasy u Křížového sklepu

Senzorika

Víno žlutozlaté barvy a vysoké viskozity. Středně intenzivní květinová vůně připomínající divokou horskou květenu. V chuti je možné objevit štiplavo-zakulacenou kyselinu s nádherným ovocitým podtónem. Dochuť je velmi dlouhá s dominujícími citrusovými tóny a náznakem kerosinu.

Doporučená archivace

1 – 5 let

Párovaní

Amur na másle s pečenou zeleninou

325 Kč

04_Prague Premium Gold

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
2,30 g/l
Kyseliny
7,20 g/l
Alkohol
12,00 % obj.
Bezcukerný extrakt
19,80 g/l

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Hrozny byly ručně sklizeny na západně orientovaných terasách vyhlížejících na kolonádu Na Reistně. Fermentace proběhla za pomoci vlastní kultury kvasinek a následné zrání na kvasničních kalech přidalo vínu na robustnosti.

Slovo technologa

Vůbec první víno z této trati, kterou jsme zachránili těsně před vyklučením. Staré hlavy jsme zachovali a na unikátních západně orientovaných terasách tak rodí stará vinice.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada Přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada Představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína & destiláty Ušlechtilý destilát je produkován díky rektifikační koloně v mimořádné kvalitě a čistotě. Základem pro něj jsou jednotlivé partie přívlastkových vín včetně kvasničních sedimentů a matolin. Díky ředění na 40 % obj. alkoholu lze rozpoznat a vychutnat nepřeberné množství jemných tónů.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky