lahev_Pinot_blanc_PS_2021_bila_etiketa

Pinot blanc

2021 / pozdní sběr, suché

Trať Jižní svahy

Senzorika

Víno žlutozlaté barvy s okrajem z bílého zlata. V intenzivní vůni nalezneme Williamsovu hrušku, citrusový džem a kaki. Robustní chuť pak skrývá nedělní hruškový kompot zakápnutý limetou a krémový podtón. Závěr je intenzivní, velmi dlouhý připomínající francouzskou bagetu s citrusovou marmeládou.

Doporučená archivace

1 – 5 let

Párovaní

Indické máslové kuře s jogurtovými plackami

249 Kč

ZM-SV-2024 medaile_Narodni_soutez_vin_2023_mikulovska_zlata Prague Premium Gold 2021.pdf3 KV-zlata

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
1,60 g/l
Kyseliny
7,60 g/l
Alkohol
12,50 % obj.
Bezcukerný extrakt
22,10 g/l

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Hrozny pochází z 20 leté vinice na trati Jižní svahy, po 12 hodinové maceraci byly šetrně lisovány a odkaleny. 100 % vína zrálo v nerezových tancích a po zrání na jemných kalech a doškolení bylo lahvováno pod šroubový uzávěr, aby vynikla ovocitost.

Slovo technologa

Stálice a jedno z nejprodávanějších vín z našeho portfolia. Pro svou nižší kyselinu se skvěle hodí na celovečerní popíjení.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada Přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada Představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína & destiláty Ušlechtilý destilát je produkován díky rektifikační koloně v mimořádné kvalitě a čistotě. Základem pro něj jsou jednotlivé partie přívlastkových vín včetně kvasničních sedimentů a matolin. Díky ředění na 40 % obj. alkoholu lze rozpoznat a vychutnat nepřeberné množství jemných tónů.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky