Ryzlink_rynsky_2021_lahev_025l

mini Ryzlink rýnský

2021 / pozdní sběr, suché

Trať Jižní svahy

Senzorika

Víno zlatavé barvy s nažloutlým okrajem. Ve středně intenzivní vůni nalezneme luční kvítí, citrusy a máslovou bagetku. Chuť je svěží avšak zaoblená a kombinuje pomelo s kapkou limetkové šťávy. Dochuť je velmi dlouhá, plná s minerálním podtónem.

Doporučená archivace

1 – 3 roky

Párovaní

Vepřová kotleta sous vide s glazovanou karotkou

99 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,25 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
6,50 g/l
Kyseliny
7,40 g/l
Alkohol
12,50 % obj.
Bezcukerný extrakt
20,30 g/l

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Hrozny pocházejí ze západně orientované vinice "Terasy u Křížového sklepu". Sběr proběhl ručně koncem října a víno kvasilo v nerezovém tanku, aby si uchovalo svou pikantnost. Lahvováno pod šroubový uzávěr, který uchová svěží aroma po delší dobu.

Slovo technologa

Klasický citrusovo-medový Ryzlink s jemnou linkou po odbourání, který zaujme každého Ryzlinkofila.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada Přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada Představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína & destiláty Ušlechtilý destilát je produkován díky rektifikační koloně v mimořádné kvalitě a čistotě. Základem pro něj jsou jednotlivé partie přívlastkových vín včetně kvasničních sedimentů a matolin. Díky ředění na 40 % obj. alkoholu lze rozpoznat a vychutnat nepřeberné množství jemných tónů.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky