Pinot_gris_PS_2019_lahev_02l

mini Pinot gris

2019 / pozdní sběr, suché

Trať Jižní svahy

Senzorika

Víno charakterizuje tmavě zlatá barva a velmi vysoká viskozita. Ve vůni se spojuje citrusové ovoce, pomerančová kůra a lesní med. Chuť je robustní, plná a nalezneme v ní sušené tropické ovoce spolu s jemnou smetanovou linkou. Dochuť je dlouhá, hřejivá s příjemnou kyselinou.

Doporučená archivace

1 – 3 roky

Párovaní

Citronový cheesecake s malinovým přelivem

99 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,25 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
4,00 g/l
Kyseliny
6,00 g/l
Alkohol
13,00 % obj.
Bezcukerný extrakt
20,50 g/l

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Hrozny uzrály na trati Jižní svahy. Skvělý stav hroznů dovolil maceraci a následně bylo šetrně lisováno. Po odkalení a kvašení vlastní kulturou kvasinek právě z této trati byl Pinot gris ponechán cca 8 měsíců na jemných kvasničních kalech. Následovalo školení a lahvování.

Slovo technologa

Pinot gris moderního střihu s lehkým zbytkovým cukrem, který z něj dělá příjemně nasládlé víno pro libovolnou chvíli.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada Přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada Představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína Z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky