lahev_Cuvee_red_MZV_2022_bila_etiketa

Cuvée red

2022 / moravské zemské víno, suché

Senzorika

Víno granátové barvy s fialkovými odlesky. Vůně kombinuje lesní bobulové ovoce se sušenými brusinkami a lehkou zemitostí. Chuť je středně plná s brusinkovo-ostružinovým profilem a jemným, sametovým tříslem. Dochuť je středně dlouhá připomínající kyselou višeň.

Doporučená archivace

1 – 3 roky

Párovaní

Grilovaná krkovička s letním salátem

249 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
červená vína
Kyseliny
6,00 g/l
Alkohol
11,00 % obj.

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Kupáž hroznů z různých viničních tratí Valtic založená především na odrůdě Dornfelder, Frankovka a Svatovavřinecké. Kvašeno ve vinifikátoru a zrání probíhalo v nerezovém tanku, proto si víno zachovalo svěžest a ovocitost.

Slovo technologa

Červené víno lehčího střihu založené na odrůdách Dornfelder, Frankovka a Svatovařinecké

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada Přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada Představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína & destiláty Ušlechtilý destilát je produkován díky rektifikační koloně v mimořádné kvalitě a čistotě. Základem pro něj jsou jednotlivé partie přívlastkových vín včetně kvasničních sedimentů a matolin. Díky ředění na 40 % obj. alkoholu lze rozpoznat a vychutnat nepřeberné množství jemných tónů.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky