lahev_Ryzlink-rynsky_2021_VOC_suche_kremova_etiketa

Ryzlink rýnský

2021 / VOC, suché

Trať Hintertály

Senzorika

Víno zlatožluté barvy s nazelenalým okrajem. Vůně překvapí kombinací lipového medu, limetky a jiskry křemene. Chuť je středně plná, přímá a připomíná lipový med a citrusovou marmeládu. Dochuť je velmi dlouhá s výrazným dozvukem svěžích kyselin vybízející k dalšímu napití.

Doporučená archivace

1 – 5 let

Párovaní

Salát s mladým špenátem, hruškami, slaninou a sýrem feta

289 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
2,70 g/l
Kyseliny
7,50 g/l
Alkohol
11,50 % obj.
Bezcukerný extrakt
19,40 g/l

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Hrozny pocházejí z viniční trati Hintertály, na které byly ručně sklizeny v druhé polovině října. Po zpracování proběhla macerace "přes noc" a následně byly hrozny šetrně lisovány. Fermentace i zrání probíhalo v nerezovém tanku a víno bylo nalahvováno pod korkový uzávěr, který bude v čase měnit toto víno z mladistvě svěžího na nazrálé.

Slovo technologa

Krásný, pro Valtice typický Ryzlink rýnský, který dělá čest této VOC odrůdě.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada Přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada Představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína & destiláty Ušlechtilý destilát je produkován díky rektifikační koloně v mimořádné kvalitě a čistotě. Základem pro něj jsou jednotlivé partie přívlastkových vín včetně kvasničních sedimentů a matolin. Díky ředění na 40 % obj. alkoholu lze rozpoznat a vychutnat nepřeberné množství jemných tónů.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky