sablona_lahev_bila_etiketa_sauvignon

Sauvignon

2022 / pozdní sběr, suché

Trať Horní čtvrtě

Senzorika

Víno žlutozelené barvy se zelenkavým okrajem. V intenzivní vůni nalezneme stopy broskvového ledového čaje a čajových lístků v kombinaci s ovocným podtónem. Chuť je svěží, přímá a můžeme v ní nalézt listy bílého čaje s dotykem ibišku. Perzistence je středně dlouhá s jemným slaným dozvukem.

Doporučená archivace

1 – 3 roky

Párovaní

Pošírovaný platýz s grilovanou zeleninou

249 Kč

berlin-removebg-preview

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
4,20 g/l
Kyseliny
6,20 g/l
Alkohol
11,50 % obj.
Bezcukerný extrakt
19,80 g/l

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Hrozny byly sklizeny ručně na viniční trati Horní čtvrtě. Fermentace proběhla vlastní kvasinkou za nižších teplot a víno dále zrálo na jemných kvasničních kalech.

Slovo technologa

Sauvignon francouzského typu z mladých výsadeb ve viniční trati Horní čtvrtě zaujme svou rafinovaností a příjemnou délkou dochuti.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada Přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada Představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína & destiláty Ušlechtilý destilát je produkován díky rektifikační koloně v mimořádné kvalitě a čistotě. Základem pro něj jsou jednotlivé partie přívlastkových vín včetně kvasničních sedimentů a matolin. Díky ředění na 40 % obj. alkoholu lze rozpoznat a vychutnat nepřeberné množství jemných tónů.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky