lahev_Ryzlink-vlassky_2021_bila_etiketa

Ryzlink vlašský

2021 / kabinetní víno, suché

Trať Hintertály

Senzorika

Barva bílého zlata se žlutavými odlesky. Středně intenzivní vůně s dominancí travnatě-květinových tónů a zelených jablíček. Chuť je svěží, lehká s dominující kyselinou a pocitově nižším alkoholem. Nalezneme v ní jak květinové tóny, tak sladký citron. Závěr je středně dlouhý s pikantní dochutí.

Doporučená archivace

1 – 3 roky

Párovaní

Grilovaný losos na polníčkovém salátu

249 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
0,90 g/l
Kyseliny
8,70 g/l
Alkohol
11,50 % obj.
Bezcukerný extrakt
20,10 g/l

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Hrozny pochází z mladých i starých výsadeb na viniční trati Hintertály. Po ručním sběru proběhla krátká macereace a dále kvašení v nerezovém tanku, který pomohl zachovat svěží a mladistvý charakter vína. Lahvováno pod šroubový uzávěr.

Slovo technologa

Mladý a energický Ryzlink, který se pro svou svěžest skvěle hodí do gastronomie

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada Přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada Představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína & destiláty Ušlechtilý destilát je produkován díky rektifikační koloně v mimořádné kvalitě a čistotě. Základem pro něj jsou jednotlivé partie přívlastkových vín včetně kvasničních sedimentů a matolin. Díky ředění na 40 % obj. alkoholu lze rozpoznat a vychutnat nepřeberné množství jemných tónů.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky