Amber_wine_2018

Amber wine

moravské zemské víno

2018

suché

Trať Hintertály

Senzorika

Nefiltrované víno mléčně měděné barvy s postupně naoranžovělým okrajem. Ve velmi intenzivní vůni se objevují sušené citrusové plody, seno a vosk. Chuť je robustní, avšak svěží se slaným podtónem a připomíná karamelový dezert se sušenou hruškou. Dochuť je velmi dlouhá, slaná, doprovázená extraktivním závěrem.

Doporučená archivace

1–7 let

Párování

Chřestové rizoto s houbou chitake.

495 Kč

bronze FL

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
0,00 g/l
Kyseliny
6,70 g/l
Alkohol
12,00 %

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Hrozny, stejně jako jíl použitý pro výrobu Valtických amfor ve kterých víno zrálo, pochází z viniční trati Hintertály. Jedná se o cuveé odrůd Pálava, Tramín červený, Pinot blanc a Chardonnay. Hrozny jednotlivých odrůd byly sesbírány a po odrůdách rozděleny do jednotlivých amfor. Při fermentaci byly amfory míchány a poté uzavřeny skleněným poklopem a zavoskovány. Takto víno zrálo spolu se slupkami cca 6 měsíců. Následně byl obsah amfor vybrán, zceděn bez lisování a po sedimentaci nalahvován.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky