sablona_lahev_bila_etiketa_sauvignon

Sauvignon

pozdní sběr

2019

polosuché

Trať Turold

Senzorika

Doporučená archivace

1–3 roky

Párování

Pošírovaný platýz s grilovanou zeleninou

225 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
10,00 g/l
Kyseliny
6,30 g/l
Alkohol
13,50 %
Bezcukerný extrakt
21,30 g/l

Obsahuje oxid siřičitý

Technologie

Odkalený mošt fermentoval v nerezovém tanku, aby se podtrhla aromatika této odrůdy. Kvašení ustalo na 10 g/l zbytkového cukru, který vínu dodává lehce nasládlý konec.

Slovo technologa

Středně aromatický Sauvignon, který skvěle balancuje mezi svěžestí a zbytkovým cukrem

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Vstupenky a dárky