lahev_ryzlink_vlassky_2018_kremova_etiketa

Ryzlink vlašský

pozdní sběr

2018

suché

Trať Hintertály

Senzorika

Citronově žlutá barva s nazelenalými odlesky. Víno středně intenzivní vůní rozinek a medu. Chuť je středně plná odrůdově typická doplněná pikantní kyselinou, tóny slaného karamelu a rozinek. Perzistence je velmi dlouhá, bohatá a vybízející k dalšímu napití.

Doporučená archivace

1–5 let

Párování

Salát s kuřecím masem a krutony

240 Kč

Co chutná Mladým 2020 - neMedaile-obrázek medailicky-web-4korunky-3c4df

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
0,80 g/l
Kyseliny
5,30 g/l
Alkohol
13,00 %
Bezcukerný extrakt
20,30 g/l

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Ryzlink vlašský byl sklizen ze staré vinice na viniční trati Hintertály. Po 24 h maceraci proběhlo šetrné lisování a tato šarže zrála 100 % v nerezovém tanku. Lahvováno pod kvalitní celokorkový uzávěr, který zaručí optimální nazrálost.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky