lahev_Pinot_blanc_2019_kremova_etiketa

Pinot blanc

2019 / pozdní sběr, suché

Trať Hintertály

Senzorika

Tmavě zlatá barva s nažloutlým okrajem. Vůně je středně intenzivní, připomínající žluté ovoce, citrusy a chlebovinku s vanilkovo-oříškovým podtónem. Následuje velmi dlouhá sladko-slaná dochuť doplněná noblesou ušlechtilého francouzského dřeva.

Doporučená archivace

1 – 7 let

Párovaní

Steak z vepřové panenky s chřestem a holandskou omáčkou

315 Kč

medailicky-web-5korunek-beaf1 04_Prague Premium Gold zlata terravino

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
0,70 g/l
Kyseliny
6,80 g/l
Alkohol
12,50 % obj.
Bezcukerný extrakt
20,30 g/l

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Ruční sběr skvěle vyzrálých hroznů proběhl poslední týden ve slunném září. Po šetrném zpracování byl mošt odkalen a následně zakvašen vlastními kvasinkami a rozdělen do nerezové nádrže a sudu typu barrique. Před lahvováním bylo víno opět zceleno.

Slovo technologa

Pinot blanc dozrál v naší domovské trati Hintertály do kategorie pozdní sběr. Po sklizení byly hrozny macerovány a po vylisovaní zakvašeny vlastní kulturou kvasinek právě z Hintertálů. Část šarže zrála v barikových sudech, zbytek v nerezovém tanku a po dobu 12 měsíců nebylo sířeno. Po doškolení bylo lahvováno pod přírodní celokorek.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada Přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada Představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína & destiláty Ušlechtilý destilát je produkován díky rektifikační koloně v mimořádné kvalitě a čistotě. Základem pro něj jsou jednotlivé partie přívlastkových vín včetně kvasničních sedimentů a matolin. Díky ředění na 40 % obj. alkoholu lze rozpoznat a vychutnat nepřeberné množství jemných tónů.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky