lahev_Pinot_blanc_2019_kremova_etiketa

Pinot blanc

pozdní sběr

2019

suché

Trať Hintertály

Senzorika

Tmavě zlatá barva s nažloutlým okrajem. Vůně je středně intenzivní, připomínající žluté ovoce, citrusy a chlebovinku s vanilkovo-oříškovým podtónem. Následuje velmi dlouhá sladko-slaná dochuť doplněná noblesou ušlechtilého francouzského dřeva.

Doporučená archivace

1–7 let

Párování

Steak z vepřové panenky s chřestem a holandskou omáčkou

315 Kč

medailicky-web-5korunek-beaf1 04_Prague Premium Gold zlata

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
0,70 g/l
Kyseliny
6,80 g/l
Alkohol
12,50 %
Bezcukerný extrakt
20,30 g/l

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Ruční sběr skvěle vyzrálých hroznů proběhl poslední týden ve slunném září. Po šetrném zpracování byl mošt odkalen a následně zakvašen vlastními kvasinkami a rozdělen do nerezové nádrže a sudu typu barrique. Před lahvováním bylo víno opět zceleno.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky