palava_2018

Pálava

výběr z hroznů

2018

suché

Trať Hintertály

Senzorika

Víno zlatožluté barvy se zlatavým viskózním okrajem. Vůně ohromí intenzivní tramínovo-muškátovou linkou doprovázenou kompotovanými mandarinkami a exotickým ovocem. Intenzivní chuť zaujme skvělým poměrem cukr-kyselina a nádhernou stavbou. Dlouhá dochuť pak nabídne směs kompotovaného ovoce a dlouhotrvající kyseliny vybízející k dalšímu napití.

Doporučená archivace

1–5 let

Párování

Kuře na másle a citronovém pepři s rýží

315 Kč

Co chutna╠ü Mlady╠üm 2020 - neMedaile-obra╠üzek salon-20-stribrna silver platinum unnamed logo-premio-berliner_wine_trophy-silver NSV zlatá Bronze

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
6,00 g/l
Kyseliny
5,70 g/l
Alkohol
13,50 %
Bezcukerný extrakt
20,40 g/l

Obsahuje oxid siřičitý

Technologie

Hrozny, ze kterých pochází toto víno se urodili v mladé vinici na viniční trati Hintertály. Byly sbírány ve více dnech, aby následná kupáž přinesla nejlepší poměr ovocitosti, cukru a kyselin. Po krátké maceraci a šetrném lisování bylo zakvašeno vlastní kulturou kvasinek. Po několikaměsíčním zrání na jemných kalech bylo doškoleno a lahvováno.

Slovo technologa

Jedno z nepřehlédnutelných vín našeho vinařství, tentokrát v suché variantě. Krásná ukázka toho, že Pálava je na Hintertálech opravdu doma.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Vstupenky a dárky