OBELISK_SEKT_Cuvee_rose

Sekt rosé

2020

brut

Senzorika

Sekt světle růžové barvy s velmi jemným, dlouhotrvajícím perlením. Vůně kombinuje svěží citrusovo-ovocnou linku se smetanovým podtónem. Chuti dominuje svěží lesní ovoce doplněné příjemným perlením a středně dlouhým citrusovým závěrem.

Doporučená archivace

1–3 roky

Párování

Pečený hejk se zeleninou

425 Kč

05_Prague Gold

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
rosé
Alkohol
11,50 %

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Hrozny Zweigeltrebe byly šetrně lisovány vč. třapin tak, aby se neuvolnilo velké množství barviva. Ovocité primární víno pak bylo lahvováno pro sekundární kvašení pod korunkový uzávěr a degorzáž proběhla v říjnu 2019.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky