OBELISK_SEKT_Pinot_Chardonnay

Sekt Pinot & Chardonnay

2020 / brut

Senzorika

Sekt zlatožluté barvy doplněné jemným perlením. Ve vůni nalezneme přezrálá jablka, exotické ovoce a náznak nazrálosti. Chuť je robustní, plná s tóny biskvitovosti a velmi jemným, dlouhotrvajícím perlením.

Doporučená archivace

1 – 3 roky

Párovaní

Rizoto s mořskými plody

425 Kč

04_Prague Premium Gold kv-velka-zlata-a3e1f

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Alkohol
11,50 % obj.

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

První sekt, který vznikl spojením tradičních šampaňských odrůd Pinot Noir a Chardonnay. Pečlivou asambláží vzniklo primární víno, které následně zrálo na kalech. Degorzáží pak byl sekt finalizován a uveden na trh ve své nejlepší kondici.

Slovo technologa

Vůbec první sekt založený na dvou šampaňských odrůdách ke kterým v dalších ročnících přibude i ta třetí.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada Přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada Představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína Z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky