lahev_cabernet_sauvignon_2018_pod_reistnou

Cabernet Sauvignon

pozdní sběr

2019

suché

Trať Turold

Senzorika

Víno barvy českého granátu s rubínovými odlesky. Vůně intenzivně kompotová se sušenými švestkami a rybízem doplněná skořicovo hřebíčkovou linkou. Chuť je vyvážená, ovocně - kouřová s patrnými tóny rybízu, brusinek a stopou ušlechtilého dřeva. Dochuť je středně dlouhá, hřejivě kulatá s vánočním kořením.

Doporučená archivace

1–7 let

Párování

Svíčková z jelena s jalovcovým risottem a omáčkou z hřibů

350 Kč

04_Prague Premium Gold

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
červená vína
Zbytkový cukr
0,10 g/l
Kyseliny
6,90 g/l
Alkohol
13,00 %
Bezcukerný extrakt
23,50 g/l

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Hrozny byly ručně sklizeny na viniční trati Turold. Kvašení probíhalo ve vinifikátoru po dobu 2 měsíců a víno následně zrálo v 500 litrových sudech po dobu 1 roku. Víno bylo lahováno pod kvalitní celokorek a čeká na tu nejlepší lahvovou zralost.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky