palava_2017

Pálava

výběr z hroznů

2017

Trať Hintertály

Senzorika

Žlutá barva s limetkovým okrajem. Středně intenzivní kořenitě-tramínová vůně s podtóny citrusu a medu. Chuť je intenzivní, bohatě kořenitá, s perfektní harmonií mezi kyselinou typickou pro Hintertály a lehkým zbytkovým cukrem. Dochuť je dlouhá, medová s linkou exotického koření.

Doporučená archivace

1–5 let

Párování

Sladší omáčky s bylinkami, např. konfitované králičí stehno s meruňkovo rozmarýnovým přelivem.

350 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
8,00 g/l
Kyseliny
5,60 g/l
Alkohol
13,50 %
Bezcukerný extrakt
20,10 g/l

Obsahuje oxid siřičitý

Technologie

Druhá sklizeň z našeho mladého vinohradu ve viniční trati Hintertály. Hrozny byly zpracovány a macerovány 12 hodin tak, aby do moštu přešlo co nejvíce aromatických látek. Po zaočkování vlastními kvasinkami probíhalo kvašení pozvolna a lehký zbytek cukru je dán nedokvašením zcela do sucha.

Slovo technologa

S touto surovinou byla radost pracovat a výsledkem je harmonická polosuchá Pálava, která skvěle reprezentuje terroir Hintertálů.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk.

Řady vín

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Nejvyšší řada vín z produkce Vinařství Obelisk vzniká pouze v určitých výjimečnějších ročnících. Vína této řady zrají výhradně v sudech, případně v keramických amforách typu kvevri z hlíny zpod vinařství.

Vstupenky a poukazy