Základní řada

přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví. Jsou ideálním společníkem k běžnému večernímu pití s přáteli, zpříjemní však i slavnostnější okamžiky.

Vína základní řady majitel zpravidla uvádí na trh do jednoho roku od sklizně, přičemž doporučuje ideálně spotřebovat do tří let od lahvování tak, aby vynikl a zachoval se jejich svěží charakter.

zaklad-rada-retina

Pinot noir rosé

pozdní sběr

2017

Sonnenberg

220 Kč

Müller Thurgau

kabinetní víno

2017

Trať Pod Reistnou

190 Kč

Střední řada

představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Přesto jde však o příjemně pitelná minerální vína, vhodná k výjimečnějším příležitostem. Vinařství Obelisk je zákazníkům přináší v burgundských lahvích pod korkovým uzávěrem, který zaručí optimální zrání.

sttredni-rada-retina

Pinot blanc

moravské zemské víno

2017

Trať Hintertály

260 Kč

Sauvignon

pozdní sběr

2017

Staré hory

270 Kč

Ryzlink vlašský

pozdní sběr

2017

Trať Hintertály

280 Kč

Müller Thurgau

pozdní sběr

2017

Trať Pod Reistnou

270 Kč

Ryzlink rýnský

pozdní sběr

2017

Trať Hintertály

260 Kč

Chardonnay

pozdní sběr

2017

Trať Hintertály

290 Kč

Pálava

výběr z hroznů

2017

Trať Hintertály

350 Kč

Nejvyšší řada

vín z produkce Vinařství Obelisk vzniká pouze v určitých výjimečnějších ročnících. Vína této řady zrají výhradně v sudech, případně v keramických amforách typu kvevri z hlíny zpod vinařství. Použitá technologie vzniku těchto jedinečných vín se odvíjí od ročníku a odrůdy révy.

František Fabičovic lpí na dlouhém zrání v sudech s minimem rušivých zásahů zvnějšku. Za nejvyšší řadou se skrývají vína komplikovaná, mnohovrstevná, určená pro náročné zákazníky, kteří hledají osobitý styl a originální projev. Burgundské těžké lahve, ve kterých dále pozvolna dozrávají, jsou uzavřeny opět celokorkem.

nejvyssi-rada-retina

Vína z naší nejvyšší řady pro vás zatím zrají v dubových sudech.