eshop_online_degustace2

Virtuální degustace

Zveme Vás na další virtuální degustaci Vinařství Obelisk. Připravili jsme pro Vás příjemný začátek roku 2021 s některými novinkami z produkce vinařství.

Akce se koná 21. 1. 2021 od 20.00 h.

Tentokrát ochutnáme výběr mladších ročníků z různých viničních tratí ve Valticích.

Do tajů vinic a vzniku vína vás uvede enolog Filip Lutzký, který během přenosu poodkryje další části technologie uvnitř vinařství.

Spolu s ním budou ochutnávat a komentovat zajímaví hosté.

DEGUSTAČNÍ SADA (po 0,75 l)
  • Cuvée rosé 2019, mzv, polosuché
  • Chardonnay 2019, ps, suché, Hintertály
  • Pinot blanc 2019, ps, suché, Jižní svahy
  • Ryzlink vlašský 2018, ps, suché, Hintertály
  • Ryzlink rýnský 2018, ps, suché, Hintertály

Ručně foukaná sklenička Auriga Universal 540 ml ze sklárny KVĚTNÁ 1794

Doprava degustační sady až k Vám domů ZDARMA

Virtuální degustace bude probíhat prostřednictvím videokonferenční platformy Zoom. Pokyny pro připojení obdržíte spolu s degustační sadou.

1990 Kč

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk.

Řady vín

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Nejvyšší řada vín z produkce Vinařství Obelisk vzniká pouze v určitých výjimečnějších ročnících. Vína této řady zrají výhradně v sudech, případně v keramických amforách typu kvevri z hlíny zpod vinařství.

Šumivá vína z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Vstupenky a dárky