sylvanske_zelene

Sylvánské zelené

pozdní sběr

2016

Trať Hintertály

Senzorika

Víno charakterizuje zlatavá barva a vysoká viskozita. Vůně nabídne širokou paletu jemných květinových tónů podpořených dotykem vanilky z ušlechtilého francouzského sudu. Chuť je komplexní, mnohovrstevnatá a je zakončena nasládlým tónem pocházejícím z dubového dřeva. Víno je velmi strukturní s dlouhou persistencí a skvělým potenciálem ke zrání.

Doporučená archivace

1–7 let

Párování

Grilovaná vepřová panenka s holandskou omáčkou

300 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
0,50 g/l
Kyseliny
6,40 g/l
Alkohol
13,00 %
Bezcukerný extrakt
19,00 g/l

Obsahuje oxid siřičitý

Technologie

Poslední sklizeň vinohradu přímo před budovou vinařství. Část zrála v nerezovém tanku, část v novém francouzském sudu. Víno již při výrobě ukazovalo svůj potenciál, který si zajisté udrží i dlouho v lahvi.

Slovo technologa

Pro Moravu netypický Sylván, který si bere inspipraci z oblasti Franken v Německu

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk.

Řady vín

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Nejvyšší řada vín z produkce Vinařství Obelisk vzniká pouze v určitých výjimečnějších ročnících. Vína této řady zrají výhradně v sudech, případně v keramických amforách typu kvevri z hlíny zpod vinařství.