svatovavrinecke_rose_2018

Svatovavřinecké rosé

kabinetní víno

2018

suché

Trať Pod Reistnou

Senzorika

Barva nálevu domácího jahodového kompotu s měděnými odlesky. Středně intenzivní vůně připomíná tmavé lesní ovoce s lehkým dotykem karamelu. Chuť je osobitá s hebkou kyselinou doplněnou směsí lesního ovoce a náznakem smetany. Dochuť je dlouhá vybízející k dalšímu napití.

Doporučená archivace

1–3 roky

Párování

Jarní salát se ztraceným vejcem

178 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
rosé
Zbytkový cukr
0,40 g/l
Kyseliny
4,00 g/l
Alkohol
11,50 %

Obsahuje oxid siřičitý

Technologie

Hrozny dozrály do optimální "rosé" kondice přímo pod Kolonádou na Reistně. Ve vinařství proběhla 3 hodinová macerace a poté byly hrozny šetrně lisovány. Byla použita vlastní kultura kvasinek a pozvolná fermentace doběhla do úplného konce. Lahvováno pod šroubový uzávěr

Slovo technologa

Krásné rosé se středním obsahem kyselin, které je pro nižší alkohol přímo předurčeno pro letní popíjení s přáteli na terase.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk.

Řady vín

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Nejvyšší řada vín z produkce Vinařství Obelisk vzniká pouze v určitých výjimečnějších ročnících. Vína této řady zrají výhradně v sudech, případně v keramických amforách typu kvevri z hlíny zpod vinařství.

Šumivá vína z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Vstupenky a dárky