sekt_rose

Sekt rosé

2018

brut

Senzorika

Sekt světle růžové barvy s velmi jemným, dlouhotrvajícím perlením. Vůně kombinuje svěží citrusovo-ovocnou linku se smetanovým podtónem. Chuti dominuje svěží lesní ovoce doplněné příjemným perlením a středně dlouhým citrusovým závěrem.

Doporučená archivace

1–3 roky

Párování

Pečený hejk se zeleninou

395 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
rosé
Alkohol
11,50 %

Obsahuje oxid siřičitý

Technologie

Hrozny Zweigeltrebe byly šetrně lisovány vč. třapin tak, aby se neuvolnilo velké množství barviva. Ovocité primární víno pak bylo lahvováno pro sekundární kvašení pod korunkový uzávěr a degorzáž proběhla v říjnu 2019.

Slovo technologa

První růžový sekt Vinařství Obelisk, který zaujme rozmanitou paletou lesního ovoce a skvělým perlením. Lehký dotyk cukru pak umocňuje skvělou pitelnost.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

Degustační balíčky

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Vstupenky a dárky