sauvignon_2017n

Sauvignon

pozdní sběr

2017

Staré hory

Senzorika

Víno světle žluté barvy s limetkovými odlesky. Překvapí intenzivní vůní zelených jablek a angreštu podpořenou černobezovou linkou. Chuť je šťavnatá, středně intenzivní s mixem kompotovaných a čerstvých angreštů. Perzistence je velmi dlouhá, umocněna kyselinou a náznakem vanilky.

Doporučená archivace

1–3 roky

Párování

Salát Lollo rosso s luštěninou a kousky grilovaného lososa

270 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
4,00 g/l
Kyseliny
7,30 g/l
Alkohol
13,00 %
Bezcukerný extrakt
19,50 g/l

Obsahuje oxid siřičitý

Technologie

Vylisovaný mošt z hroznů odrůdy Sauvignon byl rozdělen na dvě části, přičemž ta první kvasila a zrála v nerezovém tanku a získala si tak svou charakteristickou aromatiku. Druhá partie fermentovala v sudu a přináší tak vínu robustnost a komplexnost.

Slovo technologa

Víno v sobě kombinuje svěžest a aromatiku novozélandských Sauvignonů s robustností a komplexností těch francouzských.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk.

Řady vín

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Nejvyšší řada vín z produkce Vinařství Obelisk vzniká pouze v určitých výjimečnějších ročnících. Vína této řady zrají výhradně v sudech, případně v keramických amforách typu kvevri z hlíny zpod vinařství.