ryzlink_rynsky_20177

Ryzlink rýnský

pozdní sběr

2017

suché

Trať Hintertály

Senzorika

Víno zlatavé barvy a vysoké viskozity. Vůně osloví širokou paletou aromat od lemon grass až po tropické ovoce a med. Chuť je intenzivní s pikantní kyselinou a můžeme v ní objevit citrusové tóny, angrešt, ananas a náznaky budoucího petroleje. Perzistence je velmi dlouhá a pikantní. Víno má skvělý potenciál pro dlouhé zrání.

Doporučená archivace

1–5 let

Párování

Mořský vlk s omáčkou z celeru a červeného vína

270 Kč

nsv_mvk_2019_zlata Co chutná Mladým 2020 - neMedaile-obrázek medailicky-web-5korunek-beaf1 bronze bronze FL 9067

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
3,20 g/l
Kyseliny
7,40 g/l
Alkohol
12,50 %
Bezcukerný extrakt
22,30 g/l

Obsahuje oxid siřičitý

Technologie

Hrozny byly sbírány ručně na konci vinobraní 2017 a macerovány po dobu 12 hodin. Fermentace probíhala kvasinkou z vlastního vinohradu a víno poté zrálo na kvasničních kalech až do léta, kdy bylo doškoleno a lahvováno.

Slovo technologa

S těmito hrozny pracuji od roku 2012 a nikdy mě nezklamaly. Sběr probíhá až na konci vinobraní, kdy bývají v hroznech již cibéby, které dávají vínu nezaměnitelný charakter.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk.

Řady vín

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Nejvyšší řada vín z produkce Vinařství Obelisk vzniká pouze v určitých výjimečnějších ročnících. Vína této řady zrají výhradně v sudech, případně v keramických amforách typu kvevri z hlíny zpod vinařství.

Šumivá vína z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Vstupenky a dárky