ryzlink_rynsky_20176

Ryzlink rýnský

pozdní sběr

2017

polosuché

Trať Hintertály

Senzorika

Víno zlatožluté barvy a vysoké viskozity. Vůně je intenzivní připomínající limetkový koláč. V chuti zaujme skvěle vyvážená přírodní kyselina a zbytkový cukr, které spolu s všestranností Ryzlinku dávají vínu skvělou harmonii. Dochuť je dlouhá, sladko-kyselá s přetrvávající citrusovou linkou.

Doporučená archivace

1–5 let

Párování

Čína z krůtího masa s jasmínovou rýží

270 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
13,40 g/l
Kyseliny
7,50 g/l
Alkohol
12,50 %
Bezcukerný extrakt
20,70 g/l

Obsahuje oxid siřičitý

Technologie

Sběr proběhl ručně v mladé vinici na Hintertálech. Po krátké maceraci bylo lisováno malými tlaky a po odkalení víno kvasilo a zrálo v nerezovém tanku, aby si zachovalo svoji svěžest a pikantnost. Po doškolení bylo lahvováno pod šroubový uzávěr.

Slovo technologa

Krásná ukázka harmonie mezi zbytkovým cukrem a přírodní pikantní kyselinou. Víno, které vás bude bavit celý večer.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk.

Řady vín

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Nejvyšší řada vín z produkce Vinařství Obelisk vzniká pouze v určitých výjimečnějších ročnících. Vína této řady zrají výhradně v sudech, případně v keramických amforách typu kvevri z hlíny zpod vinařství.

Šumivá vína z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Vstupenky a dárky