ryzlink_rynsky_20175

Ryzlink rýnský

pozdní sběr

2017

Hůrka

Senzorika

Víno zlatavé barvy se žlutými odlesky. Ve středně intenzivní vůni nalezneme stopy rozinek a medu. V harmonické chuti se snoubí vyšší zbytkový cukr, pikantní kyselina a plnost vína. Dochuť je velmi dlouhá, připomínající nakládané rozinky s lemon grass

Doporučená archivace

1–5 let

Párování

Domácí houbová omáčka s karlovarským knedlíkem

264 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
14,80 g/l
Kyseliny
8,00 g/l
Alkohol
12,00 %
Bezcukerný extrakt
20,90 g/l

Obsahuje oxid siřičitý

Technologie

Hrozny viniční trati Hůrka byly šetrně zpracovány a lisovány na moderním pneumatickém lisu. Fermentaci provedly naše vlastní kvasinky a dále víno zrálo v nerezovém tanku. Po doškolení jsme nalahvovali pod šroubový uzávěr.

Slovo technologa

Mohutnější víno s vyšším zbytkovým cukrem avšak i vysokou kyselinou, která dává vínu harmonii. Skvělé k výraznějším omáčkám

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk.

Řady vín

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Nejvyšší řada vín z produkce Vinařství Obelisk vzniká pouze v určitých výjimečnějších ročnících. Vína této řady zrají výhradně v sudech, případně v keramických amforách typu kvevri z hlíny zpod vinařství.

Šumivá vína z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Vstupenky a dárky