pinot_noir_rose

Pinot noir rosé

pozdní sběr

2017

Sonnenberg

Senzorika

Rosé světle meruňkové až měděné barvy. Ve vůni se objevuje svěžest eukalyptu a rozetřeného malinového listí. Malinové listí, maliny a další lesní bobulové ovoce spolu s jemnou zemitostí nalezneme také v chuti, kterou skvěle doplňuje lehký zbytkový cukr.

Doporučená archivace

1–3 roky

Párování

Grilované kuřecí s bazalkovými lívanečky

242 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
rosé
Zbytkový cukr
5,60 g/l
Kyseliny
6,30 g/l
Alkohol
12,50 %
Bezcukerný extrakt
20,70 g/l

Obsahuje oxid siřičitý

Technologie

Hrozny byly sklizeny při ideální fenologické zralosti tak, aby byla dosažena komplexnost vína s lehkým zbytkovým cukrem. Světlá tělová až měděná barva je pak charakteristická pro rosé této odrůdy.

Slovo technologa

I rosé může mít komplexní projev. Důkazem je toto víno, které kombinuje svěžest, ovocitost a zemitost tak typickou pro Pinoty.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk.

Řady vín

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Nejvyšší řada vín z produkce Vinařství Obelisk vzniká pouze v určitých výjimečnějších ročnících. Vína této řady zrají výhradně v sudech, případně v keramických amforách typu kvevri z hlíny zpod vinařství.