lahev_pinot_gris_2018_bila_etiketa

Pinot gris

pozdní sběr

2018

suché

Jižní svahy

Senzorika

Víno charakterizuje tmavě zlatá barva a velmi vysoká viskozita. Ve vůni se spojuje citrusové ovoce, pomerančová kůra a lesní med. Chuť je robustní, plná a nalezneme v ní sušené tropické ovoce spolu s jemnou smetanovou linkou. Dochuť je dlouhá, hřejivá s příjemnou kyselinou.

Doporučená archivace

1–3 roky

Párování

Pstruh v citronové omáčce s pečenou dýní

264 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
0,10 g/l
Kyseliny
6,10 g/l
Alkohol
13,00 %
Bezcukerný extrakt
20,00 g/l

Obsahuje oxid siřičitý

Technologie

Hrozny uzrály na trati Jižní svahy. Skvělý stav hroznů dovolil maceraci přes noc a po cca 12 h bylo šetrně lisováno. Po odkalení a kvašení vlastní kulturou kvasinek právě z této trati byl Pinot gris ponechán cca 8 měsíců na jemných kvasničních kalech. Následovalo školení a lahvování.

Slovo technologa

Pro Obelisk první Pinot gris, který se skvěle vydařil a hrdě reprezentuje potenciál odrůdy. Univerzální víno, které zaujme svou vrstevnatostí.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk.

Řady vín

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Nejvyšší řada vín z produkce Vinařství Obelisk vzniká pouze v určitých výjimečnějších ročnících. Vína této řady zrají výhradně v sudech, případně v keramických amforách typu kvevri z hlíny zpod vinařství.

Šumivá vína z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Vstupenky a dárky