pinot_blanc_20176

Pinot blanc

moravské zemské víno

2017

Trať Hintertály

Senzorika

Víno žlutozelenkavé barvy s krásnou viskozitou. Vůni dominuje přezrálý červený grepfruit a žlutý meloun. V chuti se opakuje projev hořkého grepfruitu a přezrálého žlutého ovoce doplněný šťavnatou kyselinou a středně dlouhou perzistencí.

Doporučená archivace

1–3 roky

Párování

Mořský ďas v bylinkové krustě s rozpečenou bagetou

260 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
4,30 g/l
Kyseliny
6,80 g/l
Alkohol
12,10 %
Bezcukerný extrakt
20,20 g/l

Obsahuje oxid siřičitý

Technologie

Ruční sběr skvěle vyzrálých hroznů proběhl poslední týden ve slunném září. Po šetrném zpracování byl mošt odkalen a následně zakvašen vlastními kvasinkami a rozdělen do nerezové nádrže a sudu typu barrique. Před lahvováním bylo víno opět zceleno.

Slovo technologa

Již během fermentace se víno projevovalo intenzivním grapefruitovým aroma, které se udrželo až do dnešních dní.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk.

Řady vín

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Nejvyšší řada vín z produkce Vinařství Obelisk vzniká pouze v určitých výjimečnějších ročnících. Vína této řady zrají výhradně v sudech, případně v keramických amforách typu kvevri z hlíny zpod vinařství.