muller_thurgau_20176

Müller Thurgau

výběr z hroznů

2018

suché

Trať Hintertály

Senzorika

Příjemné svěží víno zelenožluté barvy. Vůně je intenzivní s velmi výraznými tóny liči. Chuť je velice extraktivní, dominují tóny exotického ovoce propojené s nádechem dřeva, pocházejícím z dubového sudu, ve kterém víno částečně zrálo. Víno má vynikající strukturu, plné tělo a dlouhou perzistenci.

Doporučená archivace

1–5 let

Párování

Steak z vepřové krkovice s houbovou omáčkou.

295 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
0,40 g/l
Kyseliny
5,70 g/l
Alkohol
14,00 %
Bezcukerný extrakt
21,50 g/l

Obsahuje oxid siřičitý

Technologie

Menší část moštu ze skvěle vyzrálých hroznů odrůdy Müller Thurgau fermentovala v dubovém sudu, další pak pak v nerezovém tanku. Kupáží pak vzniklo robustní i aromatické víno, které má skvělý potenciál ke zrání a proto je láhev uzavřena korkem.

Slovo technologa

Mé první setkání s tak robustním vínem z odrůdy Müller Thurgau. Již od fáze mladého vína bylo jasné, že toto víno má skvělý potenciál.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

Degustační balíčky

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Vstupenky a dárky