květnový set e-shop

Květnový degustační set

Vína pod převážně šroubovým uzávěrem Vám budou skvělými společníky na všechny jarní výlety. Víno z Obelisku by nemělo chybět v žádném piknikovém koši!

Součastí degustačního setu je:

Svatovavřinecké 2017, moravské zemské víno,suché
Tmavě třešňová barva s cihlově červeným okrajem. Vůně evokuje sušené ovoce, pomerančovou kůru a dřevo. V chuti lehčí, ovocité s výraznou stopou dřeva. Závěr je středně dlouhý, vybízející k dalšímu napití.

Sauvignon 2019, pozdní sběr, polosuché
Víno žlatožluté barvy s nazelenalým orajem a střední viskozitou. Středně intenzivní vůně přezrálé vinohradnické broskve, mandarinky a lemon grass s lehkou bylinkovou stopou. Vůně je intenzivní, vyvážená sladko-kyselá s tóny grapefruitu a medu. Dlouhý nasládlý závěr se špetkou hřejivosti.

Cuvée Rosé 2019, moravské zemské víno, polosuché
Rosé pleťové barvy a vůní malinového listí a červeného rybízu. Chuť je intenzivní ovocná, připomínající směs lesního ovoce s dotykem jogurtu. Svěží letní kyselinu v dochuti vyvažuje lehký zbytkový cukr.

Ryzlink rýnský 2018, pozdní sběr, suché
Víno zlatožluté barvy a vysoké viskozity. Intenzivní vůně překvapí spojením citrusových plodů typických pro viniční trať Hintertály s květem lípy a náznakem nazrálosti. Chuť je pikantní s dobře vyváženým poměrem cukru a kyselin. Dochuť je dlouhá se svěží kyselinou a jemnou linkou nazrálosti.

Pinot Blanc 2019, pozdní sběr, suché
Víno sytě žluté barvy s okrajem z bílého zlata. Intenzivní vůně zaujme kombinací žlutého ovoce, citrusů a náznaku biskvitovosti. V chuti zaujme harmonie ovocitosti a robustnosti se šťavnatou, avšak zakomponovanou kyselinou. Závěr je velmi dlouhý připomínající opečený toast s citrusovou marmeládou.

Chardonnay 2018, pozdní sběr, suché
Světle zlatožlutá barva, vůně přezrálého žlutého melounu a broskve. V chuti se objevují náznaky citrusů s vanilkovým podtónem. Dochuť je středně dlouhá s dominantní kyselinou, která je typická pro viniční trať Hintertály.

Dopravné je v ceně setu. Volte prosím "osobní odběr".

1190 Kč

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

Degustační balíčky

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Vstupenky a dárky