chardonnay_2018

Chardonnay

pozdní sběr

2018

Trať Hintertály

Senzorika

Světle zlatožlutá barva, vůně přezrálého žlutého melounu a broskve. V chuti se objevují náznaky citrusů s vanilkovým podtónem. Dochuť je středně dlouhá s dominantní kyselinou, která je typická pro viniční trať Hintertály.

Doporučená archivace

1–3 roky

Párování

Ovocný salát s restovanými ořechy

264 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
0,40 g/l
Kyseliny
6,00 g/l
Alkohol
12,00 %
Bezcukerný extrakt
19,70 g/l

Obsahuje oxid siřičitý

Technologie

Hrozny z mladé vinice byly posbírány tak, aby se zachoval svěží charakter vína. Po krátké maceraci a lisování byl mošt zakvašen vlastní kulturou kvasinek, která již během kvašení ukázala potenciál mladé vinice na Hintertálech. Po doškolení víno putovalo pod šroubový uzávěr, aby se zachovala svěžest a ovocitost.

Slovo technologa

Plně využitý potenciál mladé vinice, která svou svěžest a vitalitu přenáší do tohoto vína. Příjemné letní osvěžení i skvělý doplněk gastronomie

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk.

Řady vín

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Nejvyšší řada vín z produkce Vinařství Obelisk vzniká pouze v určitých výjimečnějších ročnících. Vína této řady zrají výhradně v sudech, případně v keramických amforách typu kvevri z hlíny zpod vinařství.

Šumivá vína z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Vstupenky a dárky