chardonnay_2017

Chardonnay

pozdní sběr

2017

suché

Trať Hintertály

Senzorika

Světle zlatožlutá barva, vůně přezrálého žlutého melounu a broskve. V chuti se objevují náznaky citrusů s vanilkovým podtónem. Dochuť je středně dlouhá s dominantní kyselinou, která je typická pro viniční trať Hintertály.

Doporučená archivace

1–5 let

Párování

Losos na citronovém tymiánu s bramborovým pyré

319 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
0,10 g/l
Kyseliny
6,30 g/l
Alkohol
13,00 %
Bezcukerný extrakt
18,40 g/l

Obsahuje oxid siřičitý

Technologie

Hrozny Chardonnay z mladého vinohradu byly v tak skvělém stavu, že byly macerovány po dobu 8 hodin a následně lisovány. Mošt byl zakvašen vlastní kulturou kvasinek a rozdělen do nerezové nádrže a sudu typu barrique. Po fermentaci bylo Chardonnay mícháno 10 měsíců na kvasničních kalech, které byly naprosto zralé a daly vínu nezapomenutelný charakter.

Slovo technologa

Druhá sklizeň z mladého vinohradu na Hintertálech. Hrozny byly v ideální zralosti i zdravotním stavu a tak bylo víno ponecháno 10 měsíců na kvasničních kalech, poté doškoleno a lahvováno.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk.

Řady vín

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Nejvyšší řada vín z produkce Vinařství Obelisk vzniká pouze v určitých výjimečnějších ročnících. Vína této řady zrají výhradně v sudech, případně v keramických amforách typu kvevri z hlíny zpod vinařství.

Šumivá vína z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Vstupenky a dárky