lahev_svatovavrinecke_2017_bila_etiketa_web_431px9

Svatovavřinecké

moravské zemské víno

2017

suché

Trať Pod Reistnou

Senzorika

Tmavě třešňová barva s cihlově červeným okrajem. Vůně evokuje sušené ovoce, pomerančovou kůru a dřevo. V chuti lehčí, ovocité s výraznou stopou dřeva. Závěr je středně dlouhý, vybízející k dalšímu napití.

Doporučená archivace

1–3 roky

Párování

Pomalu pečená kachna s jablky a bramboráčky

225 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
červená vína
Zbytkový cukr
0,00 g/l
Kyseliny
6,30 g/l
Alkohol
11,00 %

Obsahuje oxid siřičitý

Technologie

Hrozny byly sklizeny ve viniční trati Pod Reistnou. Po předfermentační maceraci proběhlo kvašení ve vinifikátoru. Následovala postfermentační macerace a poté jemné lisování. Zrálo i s hrubými kaly v nerezovém tanku i sudech. Před lahvováním bylo zceleno a lahvováno pod šroubový uzávěr.

Slovo technologa

Nekomplikované ovocné červené ze staré vinice Pod Reistnou, které se hodí k mnoha pokrmům i denní konzumaci.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Vstupenky a dárky