OBELISK_SEKT_Cuvee_Riesling

Sekt Cuvée Riesling

2020

brut

Senzorika

Sekt žlutě zelenkavé barvy doplněné jemným perlením. Ve vůni nalezneme pomelo a mandarinku doplněné lehkou květinovou linkou. Chuť kombinuje zelené jablko a přezrálé citrusy. Dlouhotrvající perlení dává sektu skvělý závěr.

Doporučená archivace

1–3 roky

Párování

Rizoto s mořskými plody

425 Kč

04_Prague Premium Gold KV-stribrna zlata 2976324682

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Alkohol
11,50 %

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Hrozny pochází z viniční trati Hintertály a jedná se o spojení Ryzlinku rýnského a vlašského. Lisováním celých hroznů vznikl voňavý mošt, který se po primární fermentaci vyznačoval ovocitostí a skvělou kyselinou.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky