lahev_Ryzlink_vlassky_2020_bila_etiketa

Ryzlink vlašský

kabinetní víno

2020

suché

Trať Hintertály

Senzorika

Barva bílého zlata se žlutavými odlesky. Středně intenzivní vůně s dominancí travnatě-květinových tónů a zelených jablíček. Chuť je svěží, lehká s dominující kyselinou a pocitově nižším alkoholem. Nalezneme v ní jak květinové tóny, tak sladký citron. Závěr je středně dlouhý s pikantní dochutí.

Doporučená archivace

1–3 roky

Párování

Grilovaný losos na polníčkovém salátu

190 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
0,90 g/l
Kyseliny
5,30 g/l
Alkohol
10,50 %
Bezcukerný extrakt
18,60 g/l

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Hrozny pochází z mladých i starých výsadeb na viniční trati Hintertály. Po ručním sběru proběhla krátká macereace a dále kvašení v nerezovém tanku, který pomohl zachovat svěží a mladistvý charakter vína. Lahvováno pod šroubový uzávěr.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky