ryzlink_vlassky_2017

Ryzlink vlašský

pozdní sběr

2017

polosladké

Trať Hintertály

Senzorika

Víno světle zlaté barvy s nažloutlým okrajem. Vůně je středně intenzivní a můžeme v ní najít lipový květ, rozinky, med a dotek žlutého ovoce. Chuť je plná se skvělou harmonií mezi kyselinou a zbytkovým cukrem a připomíná sušené rozinky. Závěr je středně dlouhý s rozinkovou dochutí.

Doporučená archivace

1–7 let

Párování

Kachní foie gras s broskví a croissantem

240 Kč

bronze bronze FL

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
13,50 g/l
Kyseliny
5,00 g/l
Alkohol
13,00 %
Bezcukerný extrakt
17,50 g/l

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Poslední bílé hrozny vinobraní 2017, které byly již botrytické. Víno kvasilo až do ledna 2018, kdy fermentace samovolně ustala s vyšším zbytkovým cukrem a výraznou chutí rozinek. Po finalizaci a filtraci bylo nalahvováno pod korkový uzávěr, který dovolí vínu další vývoj v lahvi.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky