ryzlink_vlassky_2017

Ryzlink vlašský

2017 / pozdní sběr, polosladké

Trať Hintertály

Senzorika

Víno světle zlaté barvy s nažloutlým okrajem. Vůně je středně intenzivní a můžeme v ní najít lipový květ, rozinky, med a dotek žlutého ovoce. Chuť je plná se skvělou harmonií mezi kyselinou a zbytkovým cukrem a připomíná sušené rozinky. Závěr je středně dlouhý s rozinkovou dochutí.

Doporučená archivace

1 – 7 let

Párovaní

Kachní foie gras s broskví a croissantem

240 Kč

bronze bronze FL

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
13,50 g/l
Kyseliny
5,00 g/l
Alkohol
13,00 % obj.
Bezcukerný extrakt
17,50 g/l

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Poslední bílé hrozny vinobraní 2017, které byly již botrytické. Víno kvasilo až do ledna 2018, kdy fermentace samovolně ustala s vyšším zbytkovým cukrem a výraznou chutí rozinek. Po finalizaci a filtraci bylo nalahvováno pod korkový uzávěr, který dovolí vínu další vývoj v lahvi.

Slovo technologa

Starý vinohrad na Hintertálech, který jsme museli po předchozím pěstiteli doslova "najít". Hrozny byly botrytické, víno zcela nedokvasilo a v chuti se objevují tóny sladkých rozinek

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada Přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada Představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína & destiláty Ušlechtilý destilát je produkován díky rektifikační koloně v mimořádné kvalitě a čistotě. Základem pro něj jsou jednotlivé partie přívlastkových vín včetně kvasničních sedimentů a matolin. Díky ředění na 40 % obj. alkoholu lze rozpoznat a vychutnat nepřeberné množství jemných tónů.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky