lahev_ryzlink_rynsky_2018_bila_etiketa6

Ryzlink rýnský

pozdní sběr

2018

suché

Trať Hintertály

Senzorika

Víno zlatožluté barvy a vysoké viskozity. Intenzivní vůně překvapí spojením citrusových plodů typických pro viniční trať Hintertály s květem lípy a náznakem nazrálosti. Chuť je pikantní s dobře vyváženým poměrem cukru a kyselin. V chuti se odráží terroir místa původu - citrusově, ovocitá chuť s jemnou slaností. Dochuť je dlouhá se svěží kyselinou a jemnou linkou nazrálosti.

Doporučená archivace

1–5 let

Párování

Čína z krůtího masa s jasmínovou rýží

190 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
3,80 g/l
Kyseliny
7,50 g/l
Alkohol
12,50 %
Bezcukerný extrakt
21,70 g/l

Obsahuje oxid siřičitý

Technologie

Sběr proběhl ručně v mladé vinici na Hintertálech. Po krátké maceraci bylo lisováno malými tlaky a po odkalení víno kvasilo a zrálo v nerezovém tanku, aby si zachovalo svoji svěžest a pikantnost. Po doškolení bylo lahvováno pod šroubový uzávěr.

Slovo technologa

Svěží ryzlink z mladé vinice, který ukazuje potenciál polohy. Radost popíjet k porkmům, nebo jen tak s přáteli

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Vstupenky a dárky